تشریح چگونگی شکایت دستفروشان از درخواست کنندگان رشوه/ فتاحیان:کوچکترین برخورد با دستفروشان قدغن شده است/ برخی سو استفاده کنندگان خودشان را به جای مامورین شهرداری جا می زنند

مدیرعامل شهربان و حریم بان شهرداری تهران در خصوص نحوه برخورد با دریافت کنندگان رشوه از دستفروشان گفت: مردم بدون اینکه نام خود را فاش کنند با 1888 و 137 تماس بگیرند و با اعلام اسم نوشته شده در تیکت روی لباس شهربان و یا اعلام شماره ماشین درخواست این افراد را اعلام کنند که قطعا کمترین رفتار ما اخراج است.

سید امیر فتاحیان مدیرعامل شهربان و حریم بان شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار تهران آنلاین گفت: شهرداری ها متولی افرادی به عنوان سد معبر یا دستفروش هستند که خود شهرداری در ایجادش نقشی ندارد. گاهی ناکارآمدی نظام کارآفرین باعث ایجاد دستفروشی می شود.

فتاحیان افزود: همه هدف ما این است که این افراد را تکریم کنیم از این رو طی چند سال اخیر کوچکترین اعتراضی از سوی دستفروشان وجود نداشت.

او در پاسخ به این سوال که گلایه در رابطه با ساماندهی دستفروشان و اخذ رشوه وجود دارد، اظهار کرد: کسی را جمع نکردیم و همه هستند. 25 هزار دستفروش در سه سال گذشته داشتیم. 12 هزار نفر با کمک شرکت ساماندهی در 42 بازار، روز بازار، پارکینگ بازار و شب بازار مستقر کردیم. 

مدیرعامل شهربان و حریم بان شهرداری تهران با بیان اینکه 6 هزار دستفروش در حال حاضر ساماندهی نشده اند، گفت: با دستور شهردار تهران در خصوص ساماندهی دستفروشان و اسکان آن ها در بوستان ها همچنین با حمایت معاونت خدمات شهری انشالله بتوانیم آن ها را در زمین ها و سوله های بدون استفاده مستقر کنیم. 

فتاحیان در پاسخ به این سوال که چه برخوردی با گیرندگان رشوه انجام می شود، افزود: هر جا مردم ما گزارش از این موضوع بدهند برخورد جدی انجام می شود و حتی اخراج می کنیم. 

او در رابطه با کشفیات دریافت کنندگان رشوه از دستفروشان اظهار کرد: چهار سال پیش در این حوزه مشکل داشتیم و بخش اعظمی از هجمه های رسانه ای به سوی شهربان بود ولی این روزها گلایه کمتر شده است.

به گفته فتاحیان کوچکترین برخورد با دستفروشان قدغن شده است.

مدیرعامل شهربان و حریم بان شهرداری تهران ادامه داد: مردم بدون اینکه نام خود را فاش کنند با 1888 و 137 تماس بگیرند و با اعلام اسم نوشته شده در تیکت روی لباس شهربان و یا اعلام شماره ماشین درخواست این افراد را اعلام کنند که قطعا کمترین رفتار ما اخراج است.

او در خصوص چگونگی اثبات دریافت رشوه عنوان کرد: زمانی شبکه های سو استفاده کنندگان از دستفروشان خودشان را جای شهرداری قرار می دهند و آن ها را اذیت می کنند. مردم لازم است به ما کمک کنند و اطلاع دهند. 

فتاحیان افزود: اگر نیروهای ما از کسی غیر متعارف درخواست وجه کنند باید اعلام شود تا برخوردهای لازم صورت گیرد.

//انتهای پیام

Layer 1 ارسال نظر

Layer 1 آخرین اخبار

Layer 1 پربازدیدترین ها