سرپرست سازمان آتش‌نشانی در گفتگو با تهران آنلاین تشریح کرد؛

شرایط پایتخت اگر حادثه متروپل داشت

قدرت الله محمدی با اشاره به وضعیت پایتخت اگر حادثه متروپل در آن رخ می داد از آمادگی سازمان آتش نشانی برای ساختمان های تا 50 طبقه خبر داد.

به گزارش خبرنگار تهران آنلاین؛ قدرت الله محمدی؛ سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران با اشاره به وضعیت پایتخت و آمادگی تهران برای حوادث منجر به آواربرداری گفت:  بستگی دارد اگراتفاقی مانند بم رخ دهد باید کل دنیا کمک بیاید.

او افزود: باید سیستم سازمان را ارتقا  دهیم و یکی از برنامه ها ارتقا تجهیزات تکنولوژیکِ آتش نشانی برای افزایش سرعت رسیدن است.

به گفته محمدی تهران معضل ترافیک دارد و باید فرمولی وجود داشته باشد تا نیروهای آتش نشانی با کمترین زمان ممکن به حادثه برسند.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران در پاسخ به این سوال که اگر حادثه ای مانند آبادان رخ دهد، چند روز آواربرداری زمان نیاز دارد، اظهار کرد: اگر حادثه آبادان در تهران رخ می داد سرعت کار بهتر می شد چرا که بخشی از تجهیزات را نمی توان به آبادان انتقال داد. سرعت عمل در تهران بیشتر بوده و امکانات در کنار ما است ولی ما در آبادان مهمان بودیم و این دو متفاوت است. روزانه صدها حریق را مدیریت می کنیم که شما خبر ندارید.

محمدی با بیان اینکه در سازمان آتش نشانی تهران حدود 5 هزار نیرو فعالیت  دارند، افزود: برای ارتقا تجهیزات، برنامه بلند مدت نیاز است و همیشه تجهیزات باید ارتقا پیدا کند.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران گفت: این به روزرسانی باید مدام تکرار شود و باید خود را به کشورهایی که حرف برای گفتن دارند نزدیک کنیم.

او در پاسخ به این سوال که وضعیت سازمان برای عملیات در ساختمان های بلند مرتبه چگونه است، اظهار کرد: آمادگی آتش نشانی برای ساختمان های بلند مرتبه خوب است و نردبان هیدرولیکی داریم. سعی می کنیم بر اساس ساختمان های تهران خود را بسنجیم.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران  با تاکید بر اینکه در هر شهر باید بر اساس ساختمان ها تجهیزات وارد کرد، گفت: تصور کنید که اگرشهری ساختمان بیش از ده طبقه داشته باشد باید همان اندازه تجهیزات وارد کند.

به گفته او باید بر اساس وضعیت تهران آمادگی پیدا کرد.

محمدی ادامه داد: متناسب با خیابان های تهران تجهیزات می خریم و باید برای کوچه شش متری تجهیزات داشته باشیم.

او در پاسخ به این سوال که آتش نشانی تهران تجهیزات لازم برای ساختمان چند طبقه را دارد، گفت: برای 50 طبقه آمادگی اطفا حریق را خواهیم داشت.

//انتهای پیام

Layer 1 ارسال نظر

Layer 1 آخرین اخبار

Layer 1 پربازدیدترین ها