در پی هک شدن سایت شهرداری تهران مطرح شد؛

چقدر از اطلاعات شهروندان لو رفته است؟/ عضو شورای شهر: شهرداری اهمال کاری کرده است

عضو شورای شهر تهران ضمن انتقاد از شهرداری به دلیل عدم توجه به زیرساخت های اطلاعاتی گفت: سال گذشته تذکری به شهرداری تهران مبنی بر اینکه باید برای حفاظت و امنیت اطلاعات شهرداری حساسیت بیشتری داشت، ارائه کردم اما شهرداری پاسخ کاملا اداری در واکنش به آن تذکر داد.

به گزارش خبرنگار تهران آنلاین؛ علی اصغر قائمی، عضو شورای شهر پایتخت با اشاره به هک شدن سایت شهرداری تهران گفت: آبان سال گذشته بعد از اتفاقی که برای کارت سوخت رخ داد تذکری به شهرداری تهران مبنی بر اینکه باید برای حفاظت و امنیت اطلاعات شهرداری حساسیت بیشتری داشت، ارائه کردم.

رئیس اسبق سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران افزود: این حساسیت با ارتقا تجهیزات فنی و به کارگیری نیروی انسانی متخصص و رصد مستمر سرویس ها امکان پذیر است چرا که سرویس ها باید به طور مداوم کنترل شوند. باید به صورت مداوم سطح امنیت افزایش پیدا کند. هر روز که امنیت خود را ارتقا دهید کسانی که قصد خرابکاری دارند روش جدیدی پیدا می کنند و آسیب پذیری افزایش پیدا می کند بر همین اساس معتقدم ارتقا سطح امنیت و رصد باید به طور مداوم صورت گیرد. 

او ادامه داد: شهرداری پاسخ کاملا اداری در واکنش به آن تذکر داد هر چند که تعهد کرده بود تا پایان سال 1400 اقدامات خوبی انجام دهد اما در عمل این اتفاق رخ نداده است.

به گفته عضو شورای شهر تهران نقاط آسیب پذیر بسیاری وجود داشته که سبب شد چنین اتفاقی بیفتد.

قائمی در پاسخ به این سوال که سطح اختلالات به چه صورت است، عنوان کرد: طی بازدید و طی مذاکرات که با مدیران فعلی داشتم مدعی هستند که تا کنون به داده ها آسیب وارد نشده و تنها ممکن است یکسری اختلالاتی ایجاد شده باشد. دسترسی ها را قطع کرده اند و در حال بررسی جامع هستند تا نقاط آسیب را ببندند. 

او در پاسخ به این سوال که آیا مشکلی برای اطلاعات شهروندان و شهرداری ایجاد شده است یا نه، افزود: مدیران فعلی عنوان می کنند داده ای لو نرفته و در دسترس کسی نیست. در فضای مجازی ممکن است ادعاهایی بیش از حد تصور باشد و در دسترس نبودن سرویس ها به این شایعات دامن می زند باید صبر کنیم کارهای تخصصی که صورت می گیرد به نتیجه برسد و پس از آن وضعیت مشخص خواهد شد.

Layer 1 ارسال نظر

Layer 1 آخرین اخبار

Layer 1 پربازدیدترین ها