مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران خبر داد:

تهیه شناسنامه باغات خصوصی تهران تا پایان سال/ درختان همه منازل شخصی شناسنامه دارند

علی محمد مختاری با اشاره به آخرین وضعیت شناسنامه دار کردن درختان تهران گفت: انشالله تا پایان سال جاری شناسنامه باغات خصوصی تهران تهیه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار تهران آنلاین؛ سالیان گذشته که رونق ساخت و ساز و سوداگری ها شدت گرفته بود تعدادی از مالکان برای افزایش زیربنای زمین های خود درختان را خشک می کردند. با این اقدام تعداد زیادی از درختان تهران از بین رفتند تا اینکه مصوبه شناسنامه دار کردن باغات به تصویب رسید.طبق قانون سال ۵۹ و آیین نامه اجرایی، شهرداری‌ها موظف هستند برای باغات و درختان شناسنامه تهیه کند، اما متاسفانه این قانون هنوز به طور کامل اجرایی نشده است. متخصصان معتقدند تا زمانی که درختان شهر تهران فاقد شناسنامه باشند، نمی توان جلوی تخلف قطع درختان را گرفت.

علی محمد مختاری، مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به  آخرین وضعیت اجرای این مصوبه گفت: تاکنون حدود 4 هزار قطعه درخت شناسایی و شناسنامه درختان تهران را برای آن تهیه کردیم.

او افزود: حدود 2 هزار قطعه دیگر باقی مانده که در هفته حدود 40 تا 50 قطعه با مجوز دادستانی و با همراهی پلیس امنیت شناسایی و برداشت می شود.

مختاری تاکید کرد: با این اقدام سعی می کنیم شناسنامه درختان تهیه شود. انشالله تا پایان سال جاری شناسنامه باغات خصوصی تهران تهیه خواهد شد.

او در خصوص آمار درختان داخل منازل شخصی گفت: آمار درختان کلیه منازل تهران را داریم. این درختان از طریق ماهواره ها مشخص هستند. تعداد درختان، نوع گونه و... همگی مشخص است. همچنین می دانیم هر پلاک ثبتی چه گونه گیاهی را داراست.

مختاری تاکید کرد: درختان همه منازل شخصی شناسنامه دارند از این رو دیگر به راحتی نمی توان قطع درخت انجام داد.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران افزود: کسی که به شهرداری مراجعه کند و بخواهد نوسازی یا تخریب کند همه ویژگی درختانشان مشخص است.

//انتهای پیام

Layer 1 ارسال نظر

Layer 1 آخرین اخبار

Layer 1 پربازدیدترین ها