تهران آنلاین خبر داد؛

آخرین وضعیت شهرداری ها در لایحه بودجه 1401 دولت

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از انجام اصلاحات بودجه 1401 دولت به نفع شهرداری ها خبر داد و گفت: شهرداری بیش از دولت کار عمرانی انجام می دهد و حتما باید به آن ها کمک شود.

به گزارش خبرنگار تهران آنلاین؛  محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در رابطه با اصلاح بودجه شهرداری ها در لایحه بودجه 1401 دولت گفت: به جرات می توان گفت که 98 درصد شهرداری های ما وضعیت خوبی ندارند. مردم انتظاراتی دارند اما شهرداری ها توان مالی ندارند و نمی توانند این خدمات را به مردم ارائه دهند. 

او افزود: خیلی از شهرها در پرداخت حقوق کارگران دچار مشکل هستند و حقوق نیروهای خدماتی را نمی توانند بپردازند چه برسد که بخواهند آسفالت و حمل و نقل عمومی را اصلاح کنند. 

رضایی کوچی تاکید کرد: تصور کنید در این شرایط بخواهیم بار مالی اضافه کنیم. مثلا در قانون تولید مسکن اگر شهرداری باید تخفیف دهد دولت باید این مقدار را جبران کند.

رضایی کوچی با بیان اینکه در لایحه بودجه 1401 عنوان شده است که دولت حدود 30 هزار میلیارد از منابع متعلق به شهرداری ها را از مالیات ارزش افزوده بردارد و برای خود هزینه کند، گفت: ما عنوان کردیم باید این منابع مستقیما به حساب شهرداری ها واریز شود.

او ادامه داد: در خصوص اوراق مشارکت برای حمل و نقل عمومی به شهرداری ها کمک کردیم و در کمیسیون تخصصی خود این کار را انجام دادیم و امیدواریم در کمیسیون تلفیق که سه نماینده داریم نمایندگان دفاع کنند تا این موضوع درست شود.

این نماینده مجلس با اشاره به جرائم رانندگی عنوان کرد: باید 40 درصد جرائم رانندگی به شهرداری ها داده شود. این کار انجام نشده است و منابع به خزانه رفته و تخصیص ندادند. شهرداری از یک طرف رکود ساخت و ساز دارند و از یک طرف جرایم رانندگی را دریافت نمی کنند که سبب می شود املاک، فضای سبز و تراکم بفروشد تا حقوق بدهد. 

رضایی کوچی در پایان افزود: شهرداری بیش از دولت کار عمرانی انجام می دهد و حتما باید به آن ها کمک شود. اصلاحات در بودجه انجام می شود چرا که شهرداری ها شرایط سختی دارند.

//انتهای پیام

Layer 1 ارسال نظر

Layer 1 آخرین اخبار

Layer 1 پربازدیدترین ها