نایب رئیس آموزش هیات فوتبال استان تهران:

بی توجهی به استعدادها یکی از معضلات فوتبال ایران است

حیدرزاده با اشاره به این که باید استعدادیابی در کشور دائمی و رایگان باشد بر استفاده از پیشکسوتان در عرصه استعدادیابی فوتبال تاکید کرد.

به گزارش تهران آنلاین؛ مسعود حیدرزاده با اشاره به چالش های پیش روی فوتبال کشور گفت: یکی از ارکان مهم توسعه ورزش در هر کشوری، اصل استعدادیابی و کشف توانمندی های موجود است. در همین راستا ضرورت دارد تا استعدادیابی دائمی و رایگان از سوی نهادهای مرتبط با فوتبال کشور در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: استان تهران با توجه به ظرفیت هایی که دارد می تواند به عنوان پایلوت آغازگر طرح استعدادیابی باشد و با در اختیار گرفتن زمین به صورت تمام وقت، امر استعدادیابی را در دستور کار داشته باشند و در این زمینه می توان از مربیان و چهره های برجسته فوتبالی نیز استفاده کرد.

سرمربی پیشین ماشین سازی تبریز خاطرنشان کرد: مشخصا چنین طرحی به ارکان فوتبال کشور هزینه ای تحمیل نمی کند اما در مقابل می تواند یک منبع درآمدزایی باشد و حتی در جامعه شور و نشاط و امید نیز ایجاد کند. این بدان معناست که علاوه بر امر ورزش، چنین طرحی می تواند تبعات مثبت اجتماعی نیز داشته باشد.

حیدرزاده ادامه داد: استعدادهای کشف شده در چنین طرح هایی می توانند به تیم های منتخب هر استان معرفی شوند. این یک استعدادیابی سراسری و اصولی می تواند باشد تا دیگر هیچ استعدادی به علت نبود امکانات و یا فقر پشت درهای بسته فوتبال باقی نماند. بسیاری از افراد بااستعداد امروز نمی دانند از چه طریقی باید استعداد خود را شکوفا کنند و به همین علت نیاز به ساماندهی در عرصه استعدادیابی هستیم.

وی افزود: یک سایت جهت استعدادیابی فوتبال وجود دارد اما مسیری سخت و مبهم برای استعدادهای فوتبالی است که مشخص نمی کند سرانجام آن چه خواهد شد. از سوی دیگر در بسیاری از مناطق کشور هنوز امکان دسترسی خوب به فضای مجازی وجود ندارد تا بتواند همگان وارد این عرصه شوند.

نایب رئیس کمیته آموزش هیات فوتبال استان تهران تصریح کرد: امروز متخصصان زیادی در فوتبال وجود دارند که از آن ها استفاده نمی شود و می توان با این طرح یک هم افزایی در راستای پیشرفت فوتبال کشور رقم زد. کشورهای توسعه یافته جهان نیز امروز چنین طرحی را در دستور کار قرار داده اند و سبب شده تا فوتبال این کشورها در جنبه های اقتصادی نیز قدرتمند شوند.

دبیر کانون آموزش مربیان ایران با اشاره به این که چهره های فوتبالی ایران در جهان اعتبار دارند و باید از این ظرفیت استفاده کرد، گفت: چهره های مطرح فوتبال ایران مشخصا می توانند رابط های خوبی با سایر کشورها در عرصه استعدادیابی باشند. امروز نباید استعدادهای فوتبالی کشور هدر برود و باید این مساله مورد توجه مدیران آتی فدراسیون فوتبال باشد. چشم انداز در فدراسیون فوتبال باید بلندمدت باشد تا بتوان در جام جهانی 2030 به مراحل بالای مسابقات برسیم.

Layer 1 ارسال نظر

Layer 1 آخرین اخبار

Layer 1 پربازدیدترین ها