مهم ترین اخبار شهری در 7 آبان؛ روز پسماندی تهران
۱۸:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۷
این خبر را به اشتراک بگذارید
۱۸:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۷

مهم ترین اخبار شهری در 7 آبان؛ روز پسماندی تهران

شاید مهم ترین اخبار شهری در تاریخ 7 آبان 1401 به گزارش ناسا مبنی بر ایجاد ابر متان در محدوده جنوب پایتخت ارتباط داشته باشد. گزارشی که حالا مقام مسئول شهرداری تهران از وجود آن ابراز بی اطلاعی می کند

1- رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر عنوان کرد؛ خیز سودجویان برای ساخت و ساز غیرمجاز در حریم تهرانمهدی عباسی در مورد خیز سودجویان برای ساخت و ساز غیرمجاز در اطراف و حریم تهران گفت: بر اساس قانون، شهرداری مرجع رسیدگی به تخلفات ساختمانی است و باید مانع فعالیت سودجویان و قانون شکنانی شود که بدون اخذ مجوز اقدام به ساخت و ساز در زمین‌های ممنوعه از جمله حریم تهران می کنند.


2- تکذیب ابر متانمدیرعامل سازمان مدیریت پسماند تهران در واکنش به خبر منتشر شده مبنی بر تشکیل ابر پنج کیلومتری گاز متان در جنوب تهران گفت: هنوز گزارش مکتوبی از سوی نهادهای بالادستی محیط زیست در خصوص صحت این خبر نداشته‌ایم.


3- نخستین مرکز مدیریت یکپارچه پسماند شهری تهران بهره برداری شدنخستین مرکز مدیریت یکپارچه پسماند شهری (MRF) و ۵۵ غرفه دریافت پسماند خشک با حضور جمعی از مدیران شهری در منطقه کوهک چیتگر به بهره‌برداری رسید.


4- انفجار و آتش‌سوزی ساختمان مسکونی در تهران یک کشته و ۱۵ مصدوم داشتسخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: انفجار و آتش‌سوزی یک ساختمان مسکونی در بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی یک کشته و ۱۵ نجات‌یافته داشت.


5- سرپرست شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه : میزان مسافران مترو در مهرماه ۳۰ درصد افزایش یافته استسرپرست شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از افزایش ۳۰ درصدی آمار مسافران مترو در مهرماه سال جاری نسبت به مهرماه سال گذشته خبر داد.


6- سالانه ۲۰ میلیون تن زباله تولید می کنیممشاور وزیر کشور در امور فناوری گفت: وضعیت مدیریت پسماند کشور قابل قبول است، اما در حوزه پردازش و تفکیک زباله دچار عقب ماندگی و مشکلاتی هستیم. ۲۰ میلیون تن زباله سالانه در کشور تولید می شود که سهم شهر تهران و دو شهر از شهرهای شمالی کشور هر کدام ۱۰ درصد از کل این میزان تولید زباله است.


7- کشف پرونده تخلف مالی در سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهرانمدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران از کشف پرونده تخلف مالی در این سازمان خبر داد.


8- عضو شورای شهر تهران: بهره‌برداری از مجموعه بزرگ بازیافت خاک و نخاله در آینده‌ای نزدیکرییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: به سبب افتتاح نخستین مرکز MRF ایجاد کارخانه های مختلفی را در این حوزه خواهیم داشت که یکی از آنها بازیافت خاک و نخاله است که مجموعه بزرگ بازیافت خاک و نخاله تا چند وقت دیگر افتتاح می شود.