واقعیت دپو موادغذایی در سوله های بحران
۱۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۲
این خبر را به اشتراک بگذارید
۱۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۲

واقعیت دپو موادغذایی در سوله های بحران

در حالی که عضو شورای شهر تهران ادعا میکند مواد غذایی فاسد در سوله بحران نگهداری می شود شهردار تهران عنوان می کند که مواد غذایی نگهداری نمی کنیم اما مسئول سابق شهری اظهار کرده است که مواد غذایی سوله های بحران متعلق به فروشگاه شهروند است

به گزارش خبرنگار تهران آنلاین؛ در حالی که عضو شورای شهر تهران ادعای وجود مواد غذایی فاسد در سوله مدیریت بحران شهرداری تهران را دارد شهردار تهران عنوان می کند از اساس مواد غذایی در سوله های بحران نگهداری نمی شود دراین کش و قوس رئیس سابق مدیریت بحران شهر تهران از واقعیت ماجرا پرده بر می دارد. 

 

تکذیب یک ادعا؛ مواد غذایی در سوله بحران نگهداری نمی شود


چندی پیش ناصر امانی؛ عضو شوراى شهر تهران بيان كرد که «تعداد سوله هاى بحران در تهران به اندازه كافى نيست و متاسفانه در همان سوله هاى جديد هم تاريخ مواد غذايى گذشته و فاسد است و به روز نشده است همچنين تعدادى از اين سوله ها هم استفاده اى جدا از كاربرى خود دارد» اما شهردار تهران این سخنان عضو شورای شهر را تکذیب کرد. علیرضا زاکانی؛ شهردار تهران در واکنش به فاسد شدن مواد غذایی در سوله‌های مدیریت بحران، گفت: در سوله‌های مدیریت بحران مواد غذایی نگهداری نمی‌شود.
او افزود: در این سوله‌ها مواد غذایی نگهداری نمی‌شود و وسایلی چون اره، تیشه، موتور برق، چادر و مواد اولیه برای زمان‌های بحران وجود دارد و چیز دیگری نگهداری نمی‌شود.

 

مواد غذایی در سوله ها نگهداری نمی کنیم

 

علی نصیری؛ رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در واکنش به ادعای عضو شورای شهر تهران گفت: چیزی به عنوان موادغذایی نگهداری نمی کنیم.
او افزود: لیست استانداردی وجود دارد که در سوله ها نگهداری می کنیم اما در این لیست موادغذایی نیست که حالا تصور شود خراب شده است. 
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اظهار کرد:  اگر جایی چیزی نگهداری می شود ما حداقل بی اطلاع هستیم. 
او در خصوص تفاهم نامه های شهرداری در خصوص نگهداری موادغذایی با برخی ارگان ها بیان کرد: دوره برخی تفاهم ها تمام شده و از نو باید وارد عمل شویم ولی به عنوان رئیس سازمان سراغ ندارم در سوله ای موادغذایی نگهداری شود. 

 

موضوع غذا در مواقع بحران بر عهده هلال احمر است

 

نصیری خاطر نشان کرد: تغذیه در مواقع بحران وظیفه هلال احمر است. طبق قانون جدید سال 1398 موضوع تغذیه بر عهده امداد و نجات با هلال احمر است و ما تنها تسهیلگری و حمایت می کنیم. 

به گفته رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در سوله های بحران زیر ساخت نگهداری موادغذایی را نداریم. 


پیشنهاد تفاهم با فروشگاه شهروند برای استفاده از دپو مواد غذایی 

 

رضا کرمی محمدی؛ رئیس سابق مدیریت بحران شهر تهران در رابطه با عدم وجود مواد غذایی در سوله های مدیریت بحران بیان می کند: باید مواد غذایی داخل شهر باشد وگرنه چنانچه در زمان بحران بخواهیم از خارج شهر غذا تهیه کنیم مشکل ایجاد می شود
رئیس سابق مدیریت بحران شهر تهران به تفاهم نامه میان این سازمان و فروشگاه شهروند اشاره می کند: « طی دوره گذشته تفاهم نامه ای با شهروند داشتیم. چند سوله را گرفته بودند و مواد غذایی را آنجا دپو کرده بودند. به این فکر افتادیم که سوله را نمی توانیم به راحتی پس بگیریم و شهروند با مشکلاتی برای دپو مواد غذایی مواجه می شود توافق کردیم در زمان زلزله بزرگ هر چه در سوله ها است در اختیار ما برای مدیریت بحران قرار گیرد.»
او با اشاره به سرنوشت آن تفاهم نامه عنوان می کند: «مدیر عامل شهروند عوض شد و این پیشنهاد عملی نشد. اما پیشنهاد بنده این است که با شهروند و با سایر سازمان ها می توان چنین اقداماتی را انجام داد. در زمان غیر بحران می توان از امکانات شهرداری استفاده کنند و در زمان بحران از این فضاها به نفع بحران استفاده شود. »


شهروند سوله مواد غذایی دارد نه مدیریت بحران

 

عضو شورای شهر تهران ادعای وجود موادغذایی فاسد در سوله های بحران را می کند این در حالی است که به گفته مدیران ادورا شهرداری مواد غذایی از سوی این سازمان نگهداری نمی شود و تنها فروشگاه شهروند از برخی از این سوله ها برای دپو مواد غذایی خود استفاده می کند اما می توان برای مدیریت بحران تفاهم نامه هایی با مجموعه شهروند داشت امری که در دوره گذشته به نتیجه نرسیده است.