برنامه توسعه چهارم عملیاتی است/ تورم در برنامه پنجساله دیده شده است
۱۶:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
این خبر را به اشتراک بگذارید
۱۶:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹

برنامه توسعه چهارم عملیاتی است/ تورم در برنامه پنجساله دیده شده است

معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری تهران با اشاره به جزئیات برنامه پنج ساله چهارم شهرداری تهران گفت: تلاش شده که برنامه به نتیجه برسد و از نکات قوت برنامه عملیاتی بودن آن است.

به گزارش خبرنگار تهران آنلاین؛ مجید باقری؛ معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری تهران در رابطه با قابلیت اجرای برنامه پنج ساله چهارم شهرداری تهران گفت: روزی که برنامه تقدیم شورا شد، چند مولفه مورد تاکید قرار گرفت.

او در خصوص این مولفه ها افزود: از ویژگی های برنامه شفافیت است همچنین تعادل میان منابع و مصارف در آن رعایت شده است. از دیگر موارد هم عملیاتی بودن آن است.

باقری ادامه داد: تلاش شده که برنامه به نتیجه برسد و از نکات قوت برنامه عملیاتی بودن آن است.

به گفته معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری تهران برنامه توسعه در کمیسیون ها در حال بررسی است.

او در مورد ضمانت اجرایی برنامه های توسعه بیان کرد: یکی از مهم ترین ضمانت های اجرایی برنامه ها تعادل میان منابع و مصارف است. اگر منابع دیده شده باشد زمان بندی مناسب هم داشته باشد قطعا پیش می رود.

باقری اظهار کرد: قضاوت در مورد برنامه را باید بعد از نهایی شدن برنامه انجام دهیم و روی مفاد لازم است بحث و بررسی کرد.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که آیا تورم در برنامه در نظر گرفته شده است، گفت: از اصول برنامه ریزی در نظر گرفتن تورم است و نمی توان فارغ از واقعیت های جامعه برنامه ارائه کرد.