اصلاحیه بودجه شهرداری: 4 هزار و 700 میلیارد تومان/ بودجه حمل و نقل و عمرانی بیشترین بودجه سرمایه ای شهرداری تهران در سال 1402/در آمد شهرداری بیش از 50 هزار میلیارد خواهد بود
۱۶:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۳
این خبر را به اشتراک بگذارید
۱۶:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۳

اصلاحیه بودجه شهرداری: 4 هزار و 700 میلیارد تومان/ بودجه حمل و نقل و عمرانی بیشترین بودجه سرمایه ای شهرداری تهران در سال 1402/در آمد شهرداری بیش از 50 هزار میلیارد خواهد بود

امیر شهرابی با اشاره به رقم اصلاحیه بودجه 1401 به آخرین وضعیت بودجه 1402شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: بالاترین سهم در بودجه شهرداری تهران در پروژه های سرمایه ای متعلق به حوزه حمل و نقل و فنی عمرانی است.

به گزارش خبرنگار تهران آنلاین؛ امیر شهرابی مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران با اشاره به آخرین وضعیت اصلاحیه بودجه 1401 شهرداری تهران گفت:  اصلاحیه بودجه آماده است و در صحن علنی شورا مطرح می شود.

او افزود: هفته گذشته بنا بود اصلاحیه بودجه 1401 در صحن شورا مطرح شود که به دلیل تعدد دستور جلسات فردا 4 دی ماه در صحن طرح خواهد شد.

شهرابی با بیان اینکه بیشتر اصلاحیه بودجه به بحث حقوق اختصاص دارد، اظهار کرد: به دلیل اینکه شاهد افزایش 58 درصدی حقوق بودیم و بیشتر نیروهای شهرداری مشمول این قانون می شدند و 10 درصدی هم دولت برای نیروهای رسمی مقرر کرد سبب شد تا این موارد در اصلاحیه بودجه درج شود.

به گفته شهرابی اصلاحیه بودجه تقریبا 4 هزار و 700 میلیارد تومان است.

او با اشاره به بودجه 1402 گفت: شهرداری تا 30 دی مهلت دارد تا بودجه سال آینده را به شورا ارائه دهد و در حال جمع بندی هستیم.

شهرابی در پاسخ به این سوال که در بودجه 1402 چه مواردی بیشتر مورد توجه قرار داشته ، گفت: بیشترین سهم در بودجه سرمایه ای به سمت پروژه های حمل و نقل ترافیک است که شامل پروژه های عمرانی هم می شود.

به گفته او  بالاترین سهم در بودجه شهرداری تهران در پروژه های سرمایه ای متعلق به حوزه حمل و نقل و فنی عمرانی است.  

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران درباره تحقق بودجه 1401 گفت: پیش بینی از الان سخت است و تصور می شود 95 درصد تحقق بودجه داشته باشیم.

او در پایان در رابطه با تبصره 29 شورا در بودجه 1401 گفت: تبصره 29 شورا اینگونه مشخص شده که اگر شهرداری بیش از 50 هزار میلیارد درآمد داشته باشد یکسری عملیات را می تواند انجام دهد که تصور می شود که درآمدها بیش از 50 هزار میلیارد باشد و پس از آن سهمی از تبصره را خواهیم داشت.